Moravsko trebovské hradisko Multi-Cache
This cache has been locked, but it is available for viewing.
Moravsko trebovské hradisko
-
Difficulty:
-
-
Terrain:
-
Size:  (small)
Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions
in our disclaimer.
Cesta ke ztracenému loupežnickému zlatu....
Stále ješte dobre zachovaný reliéf hrádku leží na osamelém vysokém kopci severovýchodne nad Moravskou Trebovou. Nezaujal však nejvyšší bod kopce s výškou 551 m n. m, ale jeho o nekolik málo metru nižší výbežek. Oba vrcholky jsou spojené navzájem úzkou šíjí. Ostatní strany jsou hodne strmé a dokud tu nebyl les, byl výhled do širokého okolí po trech stranách opravdu nádherný. Hrádek má jednodílnou dispozici zalamovaného klínovitého tvaru s osami 50 a 43 m, kterou obtácí príkop kolísající kolem desetimetrové šírky a trímetrové hloubky. Na povrchu jsou patrné dve výrazné prohlubne po možné zástavbe.
První zpráva o hradu pochází z roku 1281, kdy na nem byl purkrabí Konrád. Hrad dále patril Fridrichovi ze Schonburgu, který se jako mnoho dalších ve své dobe venoval loupeživým výpravám. V letech 1285 – 86 byl hrad proto královským vojskem dobit.
A práve do doby loupeživých rytíru nás zavede tato keš. Stací si predstavit jak loupežníci utíkají po lese se svým lupem na zádech a mají v patách královské vojsko. Jediné jak si mohli tehdy zachránit život bylo nechat své poklady schované v lesní skrýši, s tím že se pro ne pozdeji vrátí. To už tenkrát bohužel nestihli nebot byli všichni na úteku pobiti a tak jejich poklad zustal dlouhá léta ukrytý ve zdejších hlubokých lesích. Jeden z lopežníku pred svým skonem prisahal pri nejvyšší moci, že bude-li ušetren o pokladu vojákum poví. Ti ho dukladne vyslechli ale z povídacky o prívešku s císly nebyli moudrí. Zdálo se jim, že zlosynovi nabehli a tak jeho bídný život nakonec neušetrili ani pres jeho neustálé ujištování, že vše co jim rekl je pravda.
Spousta odvážlivcu si na poklad brousila zuby ale bud se vrátili s neporízenou a nebo se nevrátili vubec. Nebot lesy byly tehdy plné vlku. Dnes je již doba jiná a tak vám nebrání nic v hledání pokracovat. V dobových kronikách jest psáno že kdo rozluští tajemství loupežníku z Trebovského hradiska získá poklad nesmírné ceny. Tehdy se vojáci dozvedeli, že umístení skrýše znal jen vudce loupežníku. Ten mel medailón s císly, ze kterých se dala urcit poloha kde poklad leží. Ta císla se musela dosadit do rovnice na druhé strane mapy, která byla tehdy nalezena pri rabování dobitého hrádku.
Ovšem na medailón s císly se nikomu nikdy prohlédnout nepodarilo, nebot ho nosil loupežnický vudce "Cerná ruka" pod oblekem na krku, povešený na provázku. Snaha o jeho prohlédnutí by znamenala jistou smrt loupežníkovou dýkou. Vudce loupežníku byl tehdy také zabit, ale než se vojáci na místo jeho skonu vrátili s informacemi o pokladu, vlci se o telo postarali a po amuletu s císly také památky nebylo.
Vaše hledání proto musí zacít na míste kde vudce loupežníku skonal. Na to narazíte vydáte-li se z mista ktere udavaji souradnice teto kese po žluté znacce do kopce na souradnice N49´45.886 E016´40.691. Ti kdoz budou chtit take kousek turistiky a ne jen lov kesky, mohu doporucit obejit cely okruh po zlute znacce. Ten má délku 9 km a je to opravdu príjemná procházka i když ani kopce vás neminou. Cesta se dá samo sebou zkrátit, protože na kopci je rada cest. Na míste které hledáte je vztycen velký kríž jehož jedno rameno ukazuje na místo které ješte jako jediné nebylo prozkoumáno s pomocí nejnovejší techniky. S nejvetší pravdepodobností pokud se zde medailon nenajde, není v lidských silách se k pokladu dostat.
Pokud se povede medailon nalézt, tak získáte 3 císla ( A B C ).
Ta vám po dosazení do rovnice opsané z mapy ukáží cestu k pokladu. Do správného pokladu by melo patrit ... zlato, stribro, drahé kamení, perly, ale pokud nemáte a vzhledem k tomu že minulý obsah pekne ponicily myši a o skrýši ví asi i nejaký mudla (dle s geocachingem nesouvisejícího logu v blocku), tak vkladejte radeji cokoli jiného. Vše zase pekne schovejte tak jak to bylo.
Výpocet souradnic:
N 49´ (B-1)(B+1),(A+B)(A-B-C + A-B-C)
E 016´(B-1)(C),(A+2)(B+3)(B+C)
Additional Hints
(Decrypt)
Fgntr 1: Wrfgyvmr ir fzreh enzran xevmr, 20 xebxh fr ilqnf, cevirfrx wvfgr anwqrf, xqlm fgebz zegil icebfgerq zynqlpu huyvqnf. Xberal / xnzral.
Svanyxn: rcbxvec i hzbegf buryremrqbcbrt ravghq I.