Od nepaměti pochovávali se vysočtí občané na Zámečku. Pohřby na Zámeček byly spojeny s velkýmy potížemi zvláště v době zimní. Tu bývalo vystupování s rakví na tento příkrý kopec nebezpečné, zvláště bylo-li kluzko. Dle vyprávění pamětníků rakve vynášelo 6 mužů a dva tlačili. Těchto pohřbů se zúčastnili hasiči. Pro tyto nevýhody se počalo uvažovati o hřbitově v obci. V r. 1889 usneslo se obecní zastupitelstvo za starosty p. Václava Šejvla pro hřbitov.
Při zadávání dovozu cihel přišlo k rozporu. Tím občanstvo se rozdělilo na 2 strany a povstaly boje o hřbitov, které se projednávaly nejen u kresního soudu v Pardubicích, ale i u krajského soudu v Chrudimi. Hřbitov ohraničen cihlovou zdí, postavena kaplička. Kříž uprostřed darovala obci pí. Majdalena Malířová. Rovněž pro pohřbívání na tomto hřbitově byl odpor u většiny občanstva. Prohlašováno, že v hrobech je voda. Poznamenávám že hroby vykopané se hlídaly, aby snad voda se do nich nelila.
Po pohřbu váženého občana p.Antonína Hruši nastává v obci uklidnění a občanstvo poznává, jaká je to výhoda hřbitova v místě.
Vyjmuto z kroniky obecní.
K samotné keši. Keš je 24 hodin přístupná, jen pozor na milenecké páry na parkovišti. Uložena není v areálu ani za plotem. V krabce je pidi tužka ale pro jistotu svou. Keš není na velké TB, GC. Pěkný lov :)