Skip to content

Vattenkraftens lekplats Mystery Cache

Hidden : 12/30/2019
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Välkommen till Vattenkraftens lekplats!

Mitt i Trollhättans Fall-och slussområde ligger en spännande lekplats som också är en trevlig plats för en familjepicknick under besöket till området. Här är det nära till både Trollhättefallen, slussarna och till Innovatumområdet med alla dess roliga besöksmål.

Här finns en 15 meter lång val som är fullproppad med lekmöjligheter för både större och mindre barn. Det finns rutschkana, möjligheter att klättra och mycket mer. I närheten finns också ett utsiktstorn där en vacker utsikt över älven och höjderna i Älvrummet.
 


SWE: Koordinaterna ovan är fake, men med hjälp av bilderna, ett besök på lekplatsen och lite letande, både högt och lågt, går det att göra nedanstående koordinat komplett:
ENG: The coordinates above are fake. Lookt at the pictures below and visit the playground. With some searching, both low and high, you can make the coordinate complete:
 


58 16.ABC  012 16.DEF
 

Additional Hints (No hints available.)