Už asi nezjistíme, zda území na východním okraji Olomouce bylo plánovaně určeno pro nové závody potravinářského průmyslu, či zda se vyvinulo živelně. Pravděpodobně však vzniklo plánovaně, protože plánování byl typický znak minulé doby. Nachází se zde obilné silo, mlékárna OLMA, pekárna Hanka, masokombinát (bývalý-už zanikl), a MILO závody. Objekt masokombinátu využívá mnoho jiných firem, které s potravinářstvím nemají nic společného.Samozřejmě MILO závody už nesou jiné jméno. Byla to SETUZA ( Severočeské tukové závody) a dnes se jmenují jakýmsi dalším jménem, které si nelze spojit s ničím místním. U Olomoučanů se však ptejte vždy na MILO závody, jinak se nedoptáte. A to přesto, že zkratka pochází z doby protektorátu. Už se na to zapomnělo a název je vžitý. MILO znamená Mahrische Industrie fur Lebensmittel Olomutz. Staré zbořené MILO závody na Šantovce byly pamětníky označovány názvem U Heikorna. Podle původního majitele a zakladatele. Ještě jsem stihl několik pamětníků vyzpovídat, jedním z nich byl i můj otec, který tam nějakou dobu za první republiky pracoval. Tak to byla jedna zkratka - MILO. Naproti tomu slovo OLMA pravděpodobně vzniklo zkratkou dvou měst-Olomouc a Martinov. Olomouc je zřejmý a Martinov je část Ostravy, kde sídlilo podnikové ředitelství, dokud mlékárny Severomoravského kraje byly ještě v jednom celku se všemi mlékárnami na Severní Moravě. A když už jsme v těch zkratkách: kdysi bylo velmi známé sušené mléko pro kojence SUNAR. Název vznikl jako zkratka dvou slov: SUšené NÁRodní. Tato ochranná známka byla zahraničními majiteli závodu, kde se SUNAR vyráběl, koupena a odvezena do zahraničí. U nás skončila.
Poněkud opodál jsou čokoládovny ZORA. Jsou tam dávno před tím, než vznikl průmyslový areál potravinářského průmyslu. Dnes se jmenují NESTLÉ. Ale jako u MILO závodů, snáze se doptáte na ZORU než na NESTLÉ.
Keš je uložena v místě, kde roste ruderální vegetace. Ze slovníku: ruderální vegetace je květena míst, jež byla zbavena původního vegetačního krytu. Nachází se zde rostlinstvo skládek, hald, navážek, smetišť, pěšin ... V dnešní době můžeme takovou krajinu vidět na okrajích našich měst mezi továrnami, skladišti, novými skladovými halami. Tady máme malou ukázku. Zde se jedná o navážku starou asi 30 - 40 let. Za kopečkem navážky se můžeme v předklonu skrýt při logování a nikdo vás z oken neuvidí.