Skrytka: mały pojemnik, logbook, nie jestem pewna, ale chyba trzeba wziąć coś do pisania. Nie ma potrzeby wchodzenia na ogrodzony teren.
W roku 1455 na prośbę biskupa Zbigniewa Oleśnickiego król Kazimierz Jagiellończyk przeniósł Biskupice z prawa polskiego na magdeburskie. W 1530 r. biskup Piotr Tomicki i król Zygmunt Stary w przywileju innowacyjnym dał Biskupice zakonowi duchaków potwierdzając przynależność Biskupic do klasztoru Św. Ducha.
W dokumentach miasta Krakowa przewijają się nazwiska rzemieślników z tej parafii biegłych w swoim fachu. Przykładowo Bartłomiej Wiśniowski, cieśla z Trąbek, który poprawił wadliwą konstrukcję zawieszenia Dzwonu Zygmunta. Za tę pracę został mianowany głównym cieślą. Z rodzinnej wsi Bartłomieja rekrutowali się świątnicy – kościelni Katedry Wawelskiej.
Głównym ośrodkiem życia parafii jest kościół pod wezwaniem św. Marcina, erygowany przed 1220 r., zbudowany na miejscu pogańskiej gontyny. W 1480 drewniany kościół zastąpiono gotyckim, murowanym. Przebudowany i konserwowany w XVII wieku. Orientowany, jednonawowy z wielobocznym prezbiterium, z dodaną od południa kaplicą (śś. Joachima i Anny), z piętrową zakrystią i dobudowaną z zachodu wieżą. Najstarsza część to prezbiterium z około XIII w., z równie starą chrzcielnicą z polichromią wczesnopiętnastowieczną i XVIII-wiecznym barokowym ołtarzem z antypedium, na którym jest znak Kalinowskiego, strażnika wojskowego, uczestnika wojen szwedzkich, moskiewskich, kozackich i tureckich, zmarłego w 1673 roku. Obok kościoła stoi ośmioboczna kaplica z XVI wieku, w której czczony jest obraz Matki Boskiej Szkaplerznej z przesłonami.
Trzecia część - nawa główna, w której są dwa ołtarze, ławki i konfesjonał. Czwarta - przedłużenie nawy i chór, gdzie są organy i piąta część - wieża kościoła wybudowana w 1888 r. na wzór wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie. Po zniszczeniu w 1914 roku obiekt został odbudowany. Z najstarszego wyposażenia zachował się kamienny portal, natomiast ołtarze, chrzcielnica i stalle są z XVII i XVIII w.
Źródła i więcej:
http://www.parafia.biskupice.info.pl/o-parafii/rys-historyczny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biskupice_%28powiat_wielicki%29