Ke keši se dostanete od silnice z Vlašimi na Kondrac a dále po lesní cestě. Keš je uložena nenápadně, při odlovu se snažte místo příliš nezdupat, aby sem nebyli směrováni mudlové.
Lom s čerpacím objektem
Sběr vzorků: vápenec, kalcit, vzácně kontaktní minerály vázané na křemenné žíly, sběr možný po celé ploše lomu
Jinošovské ložisko je tvořeno dvěma čočkami krystalického vápence, které obklopují pararuly moldanubika. V jinošovských lomech lze najít minerály vzniklé při kontaktu vápence s křemennými žilami. Jedná se především o vesuvian (až několik cm velké, hnědě zbarvené stébelnaté agregáty nebo sloupcovité krystaly pokryté povlakem grafitu). Dále je zde popsán výskyt wollastonitu, diopsidu, grossularu, pyrhotinu a fluoritu. Mimo minerály kontaktní zóny lze v lomových stěnách vidět také kalcitové žíly. V obou lomech můžeme pozorovat krasové jevy. Jedná se především o různé prohlubně a dutiny vzniklé erozní činností vody. Největší otevřená jeskyňka se nalézá v jižní stěně „Malého lomu" a má rozměry 0,8 m x 1 m x 1,5 m. V minulosti se zde nalézaly i větší dutiny dokonce s krápníkovou výzdobou. Podlehly však těžbě krystalického vápence.
Návštěvu lze spojit s vycházkovou trasou Jinošovským údolím (Vorlinská alej – kaskáda rybníků – statek Skalkov) nebo cestou po cyklotrase Vlašimské aleje. Další zajímavosti v nejbližším okolí: bývalý panský dvůr Skalkov, poutní místo Loreta, vrch Spravedlnost – vyhlídka na Vlašim; Vlašim – zámek a park, Muzeum Podblanicka, paraZOO. Velký Blaník, Malý Blaník, Kaňon Brodce, Farní muzeum Kondrac, románský kostek v Kondraci.