Zvu Vás na procházku lesem, ta je sice především určena pro děti, ale mohou ji projítt i dospělí, nakonec jsme všichni děti, všichni si rádi hrajeme. Všechna zvířata, která zde potkáte v keších, zde můžete potkat i ve skutečnosti.
Srnec obecný (Capreolus capreolus)
je hojně rozšířený sudokopytník z čeledi jelenovití. Z evropských druhů jelenovitých je nejmenší. Samice srnce se nazývá srna (řidčeji srnka), mládě pak srnče (řidčeji srně). V České republice se jedná vedle prasete divokého o nejrozšířenější spárkatou zvěř.
Srnčí se živí zejména nejrůznějšími bylinami, občas požírá také různé plody. Zvláště v oblibě má přitom mladé výhonky trav s vysokým obsahem vlhkosti. Srnec obecný je relativně plachý a při ohrožení se často ozývá bekáním, tedy zvukem podobným psímu štěknutí.
V květnu až červnu rodí srna obvykle jedno, někdy dvě hnědá, bíle skvrnitá mláďata (srnčata). Srnčata zůstávají několik prvních dnů nehybně skryta v husté vegetaci, kam je chodí matka několikrát denně krmit.
Ke keši:
Na úvodních souřadnicích najdete silnější listnatý strom s hladkou kůrou (roste vedle veliké kaluže na cestě). Tady v okolí je jediný. Jak se jmenuje? Zjistěte počet písmen jeho rodového jména. Dostanete číslo A.
Pak jen dosaďte do vzorečku a vypočítejte:
x=2*A-2, y=A
X odečtěte od N souřadnic, y přičtěte k E souřadnicím.
Keš je součástí série, nezapomeňte si opsat bonusové číslo, budete jej potřebovat pro odlov finálky.
S keší zacházejte tak, aby vydržela i pro další lovce. Dalo mi to dost práce. Pozor na další lidi, kteří se po lese pohybují.