Charakteristika trasy
Název naučné stezky Stříbrný chodník inspirovala historická těžba stříbrné rudy, galenitu, na úbočí Pohořského kopce. Naučnou stezku zřídili ochránci přírody z Oder v roce 2000 díky dotaci MŽP, Města Oder, Okresního úřadu Nový Jičín a dalších sponzorů. Slavnostně byla otevřena dne 24. 3. 2001, v roce 2014 byla předána městu Odry. Došlo k opravám konstrukcí několika zastavení, výměně textů a prodloužení k nově postavené rozhledně v obci Pohoř.
Naučná stezka seznamuje návštěvníky s historií těžby stříbronosných rud, vlastivědou a přírodními poměry v místě vyústění Oderské kotliny do Moravské brány.Protože naučná stezka vede běžně obhospodařovanými lesy, protíná dvakrát silnici a jednou železniční trať, je nutno dbát na svou bezpečnost. Trasa naučné stezky je v terénu vyznačena bílým čtvercem se zelenou úhlopříčkou. Procházka naučnou stezkou se dá zvládnout za odpoledne.
Výškový profil trasy
Informace k sérii
Jak už bylo zmiňováno, tak sérii tvoří dohromady 20 tradičních keší. Valná většina kešek se nachází hned kousíček od informačních tabulí, ale pár jich je umístěno jen tak u ničeho zajímavého (aby vám cesta náročná cesta rychleji ubíhala :) .Terén pro kolo není zrovna nejvhodnější, ale sám jsem si trasu dvakrát na kole projel, takže je to na vás.
Zastavení číslo #05
Druhá z kešek, která není umístěna u žádného zajímavého místa, ale opět nebude úplně zadarmo.Velikost téhle keše je sice mikro, ale jen tak někde pohozená krabička to nebude.